Sexuologie / GEM 4S
Úvodní stránka > Sexuologie > GEM 4S

Základní vlastnosti

Přístroj GEM 4S, sexuologický pletysmograf, umožňuje kontinuální registraci objemových změn lidských genitálií. Dále umožňuje měřit kožně-galvanický reflex, který slouží k hodnocení psychického a emocionálního stavu měřené osoby. Měřená data jsou on-line posílána do PC, kde jsou zobrazována a zaznamenávána uživatelským softwarem. SW umožňuje zobrazování podnětů vyšetřované osobě. Obsahuje databázi pacientů se základními osobními údaji a s naměřenými daty. Přístroj je koncipován jako kompaktní přenosné zařízení umístěné v bezprostřední blízkosti pacienta a je napájen bateriově. Komunikace s PC je zajištěna pomocí bezdrátové technologie.

Měřicí kanály

Elektrokapacitní kanál – hlavní pletysmografický kanál, možnost připojení falo nebo vulvo sondy:

  • Falo - povrch těla, respektive penisu, představuje vnitřní elektrodu válcového kondenzátoru, snímač tvoří elektrodu vnější. Změna objemu, respektive obvodu penisu, vyvolá změnu elektrické kapacity.
  • Vulvo - povrch těla, respektive klitorisu, představuje jednu elektrodu deskového kondenzátoru, snímač tvoří druhou elektrodu. Změna prokrvení a objemu klitorisu způsobí změnu elektrické kapacity.

Kanál KGR – GSR (Kožně-galvanický reflex - Galvanic Skin Response) je vyjádřen změnou elektrického odporu mezi dvěma elektrodami umístěnými na dlani měřené osoby. Jako snímače jsou použity standardní jednorázové samolepicí EKG elektrody.

Přístroj je dále vybaven dvěma doplňkovými kanály pro možnost připojení dalších snímačů běžně používaných ve falometrii. Jedná se o snímač elektromechanický (profilovaný tenký kovový pásek, který obepíná penis a při změně obvodu přenáší mechanické pnutí na implementovaný tenzometrický můstek) a snímač indium-galium (tenká pružná hadička naplněná elektricky vodivou kapalinou (indium-galium) tvoří smyčku kolem penisu a při změně jeho obvodu dochází ke změně délky a průřezu hadičky, a tím ke změně jejího elektrického odporu). Tyto snímače nejsou součástí dodávky přístroje.

© 2022 - 2024 GETA Centrum s.r.o.