Fyziologie práce / EMG Holter
Úvodní stránka > Fyziologie práce > EMG Holter

Základní vlastnosti

EMG Holter umožňuje celosměnový záznam čtyř EMG signálů a pulsní frekvence vypočtené z jednosvodového EKG. Při snímání EMG jsou ukládány integrální hodnoty a hodnoty frekvence EMG signálů. Přístroj dále obsahuje volný DC kanál pro připojení vnějšího modulu,například teploty. Veškeré snímané údaje jsou ukládány do paměti holteru. Paměťová kapacita holteru umožňuje zaznamenávat data ze všech kanálů po dobu 17-ti hodin. Po ukončení měření jsou data přenesena do počítače k dalšímu hodnocení.

Holter je vestavěn do malé kompaktní krabičky z ocelového plechu, která zajišťuje vysokou mechanickou odolnost a zároveň chrání elektroniku přístroje proti elektromagnetickému a elektrostatickému rušení.

EMG svody jsou k přístroji připojovány prostřednictvím kvalitních konektorů, jejichž konstrukce znemožňuje samovolné uvolnění a tím i přerušení ukládání dat do přístroje. Do jednoho svodu jsou vestavěny dva EMG kanály. Toto řešení snižuje počet kabelů, zjednodušuje přípravu měření a snižuje možná rušení.

Nastavovací a indikační prvky

Zesílení každého kanálu se nastavuje samostatně jemnými mechanickými přepínači. Holter je vybaven indikačním obvodem, který svitem kontrolky indikuje přebuzení nastavovaného kanál. Toto řešení umožňuje nastavit zesílení kanálů až v provozu bez nutnosti použití počítače.

Holter je také vybaven kontrolkami pro indikaci stavu činnosti a nabití akumulátorů.

Programové vybavení EMG Analyzer

Programové vybavení dodávané k holteru je otestováno pro operační systémy Windows XP / Vista. Zajišťuje komunikaci počítače s holterem a umožňuje standardní správu naměřených dat - kartotéka měření, zobrazení a tisk křivek, základní statistické výpočty, export hodnot do ASCII formátu.

Program dále umožňuje celosměnovou analýzu EMG signálů založenou na maximálních hodnotách EMG (Fmax) - signály jsou normalizovány k hodnotám Fmax. Na základě definovaného pracovního snímku jsou vypočteny průměrné hodnoty signálů vyjádřené v procentech Fmax. Dále lze zobrazit rozložení (histogram) normalizovaných EMG hodnot, opět vyjádřených v procentech Fmax. Doplňkový programový modul EMGh Video umožňuje propojit měřená data se záznamy z video kamery tak, že video záznam je zobrazován současně s průběhem signálů. Video sekvence mohou být ukládány přímo do počítače nebo je lze následně do počítače nahrát.

Program umožňuje zpracovávat údaje EMG a EKG kanálů naměřené přístrojem Mediport tak, jako by byly naměřeny přístrojem EMG Holter/Analyzer.

Obsah dodávky

Dodávka obsahuje:

  • přístroj včetně koženého pouzdra
  • software pro správu dat a celosměnovou analýzu EMG
  • 4 EMG moduly včetně 12ti EMG elektrod, sady lepicích kroužků a elektrodového krému
  • EKG modul včetně jednorázových EKG elektrod
  • dvě sady akumulátorů včetně inteligentní nabíječky
  • přepravní kufřík

© 2022 - 2023 GETA Centrum s.r.o.